Главная » »

15:47

http://rutyal-poslygi.at.ua

Порядок переміщення тіл померлих через державний кордон України наведено у статті 22 Закону України від 10.07.2003 № 1102-IV «Про поховання та похоронну справу». 

Переміщення тіл померлих через державний кордон України (у тому числі переміщення через територію України транзитом) здійснюється за умови пред'явлення митному органові особою, яка переміщує (супроводжує) тіло померлого, таких документів:
свідоцтва про смерть або іншого документа, що засвідчує факт смерті, виданого компетентним органом;
довідки про те, що в тілі та труні (урні) немає вкладень, переміщення яких через державний кордон України заборонено. Таку довідку видає судово-медичний експерт у присутності посадової особи відповідного митного органу - в разі вивезення труни (урни) за кордон - або відповідний компетентний орган іноземної держави з легалізацією такої довідки консульською чи дипломатичною установою України за кордоном - у разі ввезення труни (урни) на територію України.
Тіло померлого повинне вміщуватися в металеву герметичну труну (урну), яка опечатується посадовими особами, зазначеними в абзаці третьому частини першої цієї статті.
Розкриття труни (урни) можливе у виняткових випадках за наявності достовірної інформації щодо вкладень, переміщення яких через державний кордон України заборонено. Розкриття здійснюється в спеціальному приміщенні закладу охорони здоров'я України в присутності посадової особи митного органу та особи, яка супроводжує труну (урну), або представника підприємства, який здійснює перевезення, а також інших осіб у випадках, передбачених законом, з дотриманням вимог санітарно-епідеміологічного законодавства України.

Порядок поховання на території України громадянина, померлого на території іноземної держави, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 № 1963.
Цей Порядок регламентує проведення поховання одинокого громадянина або громадянина, від поховання якого відмовилися рідні (далі - громадянин), що помер на території іноземної держави.
Поховання громадянина, що помер на території іноземної держави, здійснюється за наявності письмового волевиявлення про поховання його тіла в Україні, посвідченого належним чином у відповідній іноземній державі.
Для організації майбутнього поховання громадянин письмово звертається до відповідної сільської, селищної, міської ради, на території якої він бажає, щоб його тіло після смерті було поховане, з проханням дати згоду на проведення такого поховання.
Після отримання згоди відповідної ради та визначення особи, яка дає згоду на перевезення тіла до місця поховання, оформляється письмове волевиявлення громадянина про майбутнє поховання його тіла в конкретному населеному пункті України.
Для поховання (підпоховання) тіла померлого на місці родинного поховання необхідна письмова згода на це користувача місця родинного поховання, посвідчена відповідно до законодавства України.
Виконавець волевиявлення або особа, що діє за його дорученням, повідомляє відповідну сільську, селищну та міську раду про смерть громадянина, на поховання якого видана згода ради, та дату доставлення тіла померлого до населеного пункту.
Сільська, селищна, міська рада приймає рішення стосовно строку та місця проведення поховання, визначає перелік послуг, необхідних для його проведення, та доручає ритуальній службі здійснити поховання.
Тіло померлого може перевозитися до місця поховання будь-яким видом транспорту за умови, що строк такого перевезення, організації та проведення поховання не перевищує 5 діб після смерті громадянина.
У разі перевезення та поховання урни з прахом померлого строк проведення поховання не обмежується.
У разі перевезення залізничним, водним чи авіаційним видом транспорту тіло померлого попередньо бальзамується і поміщається в металеву герметичну труну, яка обов'язково упаковується в дерев'яний ящик для транспортування у багажному відділенні.
Труна з тілом померлого (урна з прахом), що переміщується через державний кордон України, опечатується компетентним органом іноземної держави, на території якої помер громадянин, відповідно до міжнародних норм та правил щодо транспортування тіла померлого.
Під час переміщення тіла померлого через державний кордон України особа, яка супроводжує тіло померлого, пред'являє митному органові такі документи:
свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт смерті, виданий компетентним органом іноземної держави;
довідку про те, що в тілі померлого та труні (урні з прахом) немає вкладень, переміщення яких через державний кордон України забороняється, видану компетентним органом іноземної держави і легалізовану консульською чи дипломатичною установою України за кордоном.
Перевезення тіла померлого територією України здійснюється з дотриманням вимог санітарного законодавства України.
Фінансування витрат на перевезення тіла від місця смерті до місця поховання забезпечує виконавець волевиявлення або особа, що діє за його дорученням.
Фінансування витрат, пов'язаних з похованням та утриманням місця поховання, здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.
Документи, що подаються для організації та проведення поховання, оформляються українською мовою.
Категория: Про ритуальні послуги | Просмотров: 2908 | Добавил: Orest | Теги: перевезення померлого, вантаж 200 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: